вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone płoty z drewna ekspresowo się eksploatują oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy urok i cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od poprawnego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji sztachet z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Jak konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów wersja płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji więc służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий